Dziś jest: Poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Tekli i Bogusława
17.05.2019

Ankieta - odpady komunalne

 

Ankieta

dotycząca wywozu odpadów komunalnych

na terenie Gminy Nowogródek Pomorski, od 1 stycznia 2020r.

Szanowni Państwo,

Od 1 stycznia 2020r. organizacja systemu wywozu odpadów na terenie naszej gminy może być  zadaniem naszego Urzędu. Rada Gminy 27 marca 2019 r. podjęła uchwałę w sprawie ustalenia kierunków działania Wójta Gminy Nowogródek Pomorski dotyczących wystąpienia ze Związku Gmin Dolnej Odry.

 

W załączonej ankiecie zwracamy się do Państwa z pytaniami, które mają pomóc nam w wyborze optymalnego systemu wywozu odpadów. Trzeba wyważyć na ile możemy podnieść standard wywozu odpadów, jednocześnie nie generując zbyt wysokiej ceny za usługę. Przy wypełnianiu ankiety należy pamiętać, że częstotliwość wywozu odpadów i ilość pojemników/worków na posesji, ma wpływ na cenę, którą Państwo będziecie musieli zapłacić.

 

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 roku w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. 2017, poz. 19 ze zm.) od 1 stycznia 2020r. na terenie całej Polski zostanie wdrożony jednolity system selektywnego zbierania odpadów. Minimum, które musimy zapewnić to: selektywna zbiórka papieru, szkła, metali, tworzyw sztucznych i bioodpadów. Zatem musimy utrzymać dotychczasową selekcję poszczególnych rodzajów odpadów, która jest już na terenie gminy prowadzona. Nie będzie możliwości zadeklarowania zbierania odpadów komunalnych w sposób nieselektywny.

 

Wyposażanie nieruchomości w pojemniki lub worki na każdą z frakcji będzie częścią usługi wykonywanej przez uprawnionego do odbioru odpadów przedsiębiorcę, czyli w ramach wnoszonej opłaty zostaną dostarczone do każdej nieruchomości pojemniki lub worki. Natomiast Państwo macie możliwość wypowiedzenia się w kwestii częstotliwości wywozu odpadów dla poszczególnych frakcji, ilości pojemników oraz zastosowania zbiorczych pojemników na odpady segregowane. Prosimy także o wypowiedź na temat budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) na terenie naszej Gminy oraz opinię dotyczącą firmy obsługującej gospodarkę odpadami.

 

W tym celu zachęcamy do wypełnienia ankiety oraz podzielenia się swoimi uwagami. Wypełnione ankiety można składać u sołtysa, w sekretariacie Urzędu Gminy (parter) lub przesłać na adres Urzędu (ul. Mickiewicza 15, 74-304 Nowogródek Pomorski) w terminie do dnia 26 maja 2019 r. Ankieta jest również dostępna na stronie internetowej www.nowogrodekpomorski.pl.

Ankiety online:

Zabudowa wielorodzinna (bloki, kamienice)

Zabudowa jednorodzinna

 

Ankiety w wersji do wydruku:

Ankieta - zabudowa jednorodzinna

Ankieta - zabudowa wielorodzinna+ dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.Komentarz pojawi się w chwili akceptacji wpisu przez administratorów!

BIP

bip

elektroniczny samorzad

PUP

LIDER

LIDER

WOK

Biblioteka

ANR

armir

policja

mikroporady

Kalendarz

  Wrzesień 2019  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Licznik odwiedzin

1827068