Dziś jest: Niedziela 27 maja 2018, imieniny: Jana i Juliusza

Aktualności

20.03.2013

czytaj więcej »

04.03.2013

Tradycje wielkanocne - spotkanie polsko-niemieckie. Konkurs na Palmę i Pisankę Wielkanocną

23 marca 2013 r. w miejscowości Nowogródek Pomorski odbędzie się spotkanie polsko-niemieckie pod nazwą „Tradycje wielkanocne – spotkanie polsko-niemieckie”. Celem spotkania jest rozwijanie współpracy i pogłębienie wzajemnych kontaktów zaprzyjaźnionych gmin pogranicza – Nowogródek...

czytaj więcej »

20.02.2013

ARiMR ostrzega przed oszustami

  Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły informacje, że rolnicy z różnych regionów Polski otrzymują pisma,  opatrzone logotypem łudząco podobnym do logotypu ARiMR, w których anonimowy autor zachęca do wpłacania pieniędzy na podany numer konta bankowego,  w celu otrzymania...

czytaj więcej »

03.10.2012

Deszcz nas nie zmógł - Święto Pieczonego Ziemniaka w Trzcinnej.

Mimo nienajlepszych prognoz pogody, 22 września postanowiliśmy się spotkać w Trzcinnej i bawić na Święcie Pieczonego Ziemniaka.

Mieszkańcy sołectw naszej gminy przygotowali jesienne, barwne i smaczne prezentacje na swoich stoiskach. Na wspólną zabawę do Trzcinnej przyjechali również goście z zaprzyjaźnionej gminy niemieckiej Waldsieversdorf.

Spotkanie ubarwiły występy lokalnych zespołów amatorskich –wokalny, Iskierek z SP w Karsku, zespołów tanecznych działających przy WOK Karsko -dzieci pod kierownictwem Karoliny Pizon oraz młodzieży pod kierownictwem Justyny Fabich a  Grupę z Waldsieversdorf reprezentowała na scenie międzypokoleniowa orkiestra.

Sołectwa zostały nagrodzone za potrawy z ziemniaków (I miejsce Trzcinna, II miejsce Karsko, III SKP Nowogródek Pomorski oraz 2 wyróżnienia dla Giżyna i Świątek) oraz za „ziemniaczane” stoiska (I miejsce Trzcinna a pozostałe sołectwa wyróżnienia)

Występ saksofonisty, pokaz Tancerzy Ognia czy wreszcie muzyka do tańca Zespołu „Myślanie” –pozwoliły bawić się i nie zważać na deszcz i zimny wiatr.

Festyn wykorzystaliśmy również do podsumowania konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży realizowanego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pt. Smaki Codzienności?– Kolorowe Smaki.

Podczas festynu odbyła się poplenerowa wystawa malarska prac artystów amatorów z Polski i z Niemiec, którzy przez tydzień gościli  i malowali w naszej gminie.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania).

czytaj więcej »

20.09.2012

Rozpoczął się  polsko - niemiecki plener malarski realizowany w ramach projektu „Sąsiedzi – polsko-niemieckie spotkania z kulturą i tradycją”. Pierwszego dnia tematem prac jest Jezioro Karskie Wielkie.
Podpatrzyliśmy artystów podczas przenoszenia na płótno widoku na nasze piękne jezioro.
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania).

czytaj więcej »

19.09.2012

czytaj więcej »

BIP

bip

elektroniczny samorzad

PUP

LIDER

LIDER

WOK

Biblioteka

ANR

armir

policja

mikroporady

Kalendarz

  Maj 2018  
Pn Wt Śr Cz Pt So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Licznik odwiedzin

1450277