W środę 11 listopada w całej Polsce obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

 W tym ważnym dla wszystkich Polaków dniu zwracamy się do naszych Mieszkańców z prośbą o wywieszenie flag państwowych na swoich domach. Uczcijmy godnie dzień, w którym wspominamy przywrócenie Polski na mapę świata po 123 latach niewoli. Flaga to powód do dumy, jest widoczną oznaką naszej pamięci i wdzięczności dla naszych przodków, którym zawdzięczamy wolną Rzeczpospolitą. Niech biało-czerwona flaga będzie znakiem naszej obywatelskiej wspólnoty! 

 W tym roku ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców podjęliśmy decyzję o rezygnacji z tradycyjnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w naszej Gminy. Narodowe Święto Niepodległości możemy uczcić bez wychodzenia z domu. Zachęcamy zatem do włączenia się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu” w gronie domowników bądź najbliższych osób, z którymi na co dzień pozostajemy w kontakcie.

W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku. W ten sposób Narodowe Święto Niepodległości będziemy mogli świętować razem – choć z zachowaniem dystansu społecznego. To szansa, by pokazać jak ważne jest wspólne świętowanie oraz stworzenie atmosfery jedności i solidarności – tak bardzo potrzebnych dziś nam wszystkim.

 

Miejmy nadzieję, że za rok będziemy znów świętować hucznie, radośnie i bez przeszkód, bo Niepodległa jest dla wszystkich.

 

Carlo Paolicelli
Zastępca Wójta Gminy